کمد و دراور

از جمله وسایل مهم و ضروری که در تمام منازل به کار میرود کمد و دراور میباشد. هر دو کمد و دراور برای قرار دادن لباس مورد استفاده قرار میگیرند و میتوانند بسیاری از پوشاک مورد استفاده در منزل را در خود جای دهند. همانطور که از قدیم الایام مرسوم بوده است از چوب برای ساخت کمد و دراور استفاده میشود. چوب دوام بیشتری دارد و همچنین باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی میشود. اما برای خرید کمد و دراور باید نکاتی را که شرکت هنر چوب کورش( تولید کننده انواع کمد‌و دراور) به آنها تاکید دارد درنظر داشته باشید.

قبل از هز چیز باید ابعاد کمد را بررسی کرده و کمدی را انتخاب کنید که متناسب با فضای اتاق شما باشد. به محض دیدن یک کمد و دراور نباید هیجان زده شوید بلکه علاوه بر زیبایی باید از ابعاد مناسب با اتاق شما برخوردار باشد. بسیاری از ساختمان های امروزی ابعاد کوچکی دارند که نمیتوان در آنها از کمد و دراورهای بزرگ استفاده نمود. کمد و دراور بزرگ باعث اشغال فضای زیادی شده و امکان رفت و آمد در اتاق را سخت میکنند. اگر اتاق بزرگی دارید آنوقت میتوانید به فکر کمد و دراور با ابعاد بزرگ باشید.

تناسب طرح و رنگ کمد و داور با سایر اجزا دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. در برخی از اتاق ها میتوان از طرح و رنگ های مدرن استفاده نمود ولی به دلیل اینکه سبک ساختمان های ایرانی کلاسیک میباشد بهتر است تا از کمد و دراور با طرح کلاسیک استفاده شود. همچنین باید نسبت به نور گیر بودن اتاق رنگ های مناسبی را برای کمد و دراور در نظر داشته باشید. رنگ های روشن برای اتاق های با نور گیر کم بسیار مناسب هستند و اگر اتاق  رو به آفتاب واقع شده باشد مشکلی در انتخاب کمد و دراور با رنگ تیره نخواهید داشت.

چوب یکی از اصلی ترین متریال هایی است که برای ساخت کمد و دراور به کار میرود. نوع چوبی که برای ساخت کمد و داور مورد استفاده قرار میگیرد باید از بهترین نوع باشد. چوب بی کیفیت باعث میشود تا بدنه دراور و کمد با افت کیفیت مواجه شود. یکی از ایراداتی که چوب های بی کیفیت برای کمد و داور ایجاد میکنند کمرنگ شدن آن میباشد. چوب های بی کیفیت بر اثر گذشت زمان رنگ و رو رفته میشوند و همین موضوع باعث میشود تا کهنه به نظر برسند.

در کمد و دراور اتصالات بعد از نوع چوب بسیار حائز اهمیت هستند. کیفیت بالای اتصالات در جابجایی ها خود را نشان میدهند. اگر از اتصالات خوبی برخوردار باشند هیچگونه انفصالی بین اجزا آن بوجود نخواهد آمد. در مورد درارو باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که کشوها باید به راحتی باز و بسته شوند. ار کشوهای نوع ریلی بسیار روان باید استفاده شده باشد تا باه راحتی و بدون فشار باز و بسته شوند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :